2015.gada maijā SIA "Aspired" parakstīja sadarbības līgumu ar Eiropas Kosmosa aģentūru par PECS (Plan for European Cooperating States) programmas projekta ieviešanu.

Projekta "Bērnu un jauniešu motivēšana un izpratnes celšana par kosmosu un kosmosa tehnoloģijām" mērķis ir motivēt un celt Latvijas bērnu un jauniešu izpratni par kosmosu un kosmosa tehnoloģijām - jomu, kura, pateicoties straujajai tehnoloģiju attīstībai un inovācijām Eiropā un pasaulē, arvien biežāk ienāk ikviena iedzīvotāja ikdienā.

Lai sasniegtu augstāk minēto mērķi, projekta ietvaros tiks ieviestas trīs galvenās aktivitātes:

  • Ceļojoša kosmosa izstāde, kas ietvers gan interaktīvus, gan "hands-on" eksponātus. Ceļojošā izstāde tās apmeklētājiem gan izglītojošā, gan izklaidējošā veidā pastāstīs par kosmosu. Tās ietvaros varēs uzzināt vairāk par kosmosa vēsturi, saules sistēmu, vidi kosmosā, orbītām, kosmosa misijām, dzīves apstākļiem kosmosā, Mēnesi, raķetēm un kosmosa kuģiem, kosmosa tehnoloģijām un to pielietošanu ikdienā, kā arī Latvijas sasniegumiem kosmosa nozarē;
  • Atvērtā koda web platforma izglītības darbiniekiem, pedagogiem un lektoriem. Platforma būs nozīmīgs informācijas, izglītības materiālu, izglītojošu spēļu, video un audio materiālu avots, kas piedāvās minēto informāciju tieši latviešu valodā. Tā kā platforma būs atvērta tipa, kosmosa entuziasti un izglītības darbinieki varēs ne tikai lejuplādēt, bet arī augšuplādēt un kopīgot vērtīgo informāciju;
  • Tehniski radošās darbnīcas jaunajiem kosmosa entuziastiem, skolēniem un profesionālo skolu audzēkņiem par satelītiem. Pavisam tiks izstrādātas trīs tehniski radošās darbnīcas, kas parādīs satelītu darbības principus ne tikai teorētiski, bet arī praktiski.

Projekta partneri ir SIA "Aspired" un biedrība "Latvijas zinātnes centru apvienība". Projekta kopējais budžets ir 50,000.00 Eur. Projekta realizēšanai kopumā atvēlēti 20 mēneši un plānots, ka tas noslēgsies 2016.gada nogalē.

Vairāk informācijas par projektu:
SIA „Aspired” sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru izstrādās interaktīvu ekspozīciju par kosmosu

 

Projekts tiek finansēts Latvijas valdības līguma ar Eiropas Kosmosa aģentūru par PECS (Plan for European Cooperating States) ietvaros. Šeit paustais nevar tikt uzskatīts par Eiropas Kosmosa aģentūras oficiālo viedokli.

 

 

Vairāk informācijas:
Gvido Grīnbergs
SIA „Aspired” valdes priekšsēdētājs
Tālr.: 28807779
E-pasts: gvido.grinbergs@aspired.lv 
www.aspired.lv